کارنو وزین سریر

شمع خودرو چیست؟

شمع خودرو چیست؟

یکی از قطعات مهم و اساسی پیشرانه هر ماشین، شمع های آن می باشد که وظیفه جرقه زنی و به گونه ای روشن نمودن ماشین را دارد. بدون کارکرد صحیح شمع ها، ماشین ها قادر به حرکت نخواهند بود. در این مقاله قصد داریم مطالبی را در باره شمع ماشین ارائه کرده و به بررسی این قطعه مهم و حیاطی در پیشرانه ماشین بپردازیم.

شمع خودرو چیست و چه وظیفه دارد
ماشین های سوختی برای تکمیل فرایند عملیات احتراق در داخل پیشرانه به قطعه نیاز دارند که با ایجاد جرقه این کار را انجام دهد . انجام این کار وظیفه قطعه ای به نام Sparking plug معادل فارسی آن( شمع ) می باشد انجام می دهد .
شمع ماشین قطعه ای سازمان یافته از الکترود ،عایق چینی، واشرها و قسمت های دیگر می باشد .که در بالای محفظه احتراق و سیلندر ماشین تعبیه شده و ازجانبی جریان ولتاژ بالای برق را گرفته و از سمت دیگر با ایجاد جرقه زنی در محظه احتراق سبب انفجار بخار فشرده شده بنزین و سر انجام ایجاد نیروی لازم برای حرکت ماشین می گردد.وظیفه اصلی شمع خودرو انفجار درمحفظه احتراق و حرکت دادن سیلندرها به سمت پایین می باشد.

اگر شمع ماشین نتواند در زمان درست جرقه زنی نماید و یا به طورعموم جرقه زنی نکند، سر انجام بنزین فشرده شده در محفظه احتراق به خوبی انفجار نیافته و در نتیجه سیلندرها به حرکت در نخواهند امد. از اینرو وظیفه این قطعه در موتور خودرو بسیار مهم بوده و باید نسبت به نگهداری آن اقدامات لازمه را انجام دهیم.

اجزای شمع ماشین
شمع خودرو قطعه‌ای کوچک با اهمیتی است. درعین کوچک بودن دارای اجزای متعدد و مهم می باشد. این اجزا عبارتند از:

عایق چینی
این قطعه از جنس اکسید آلومینیوم یا آلومین است با یک لایه‌ لعاب شیشه‌ای به عنوان پوشش خارجی. این لایه‌ خارجی که به رنگ سفید روی شمع دیده می‌شود باعث جلوگیری ازجذب آلودگی توسط عایق ومنافذ آن را کامل می‌پوشاند. عایق به شمع دربرابر فشارها وگرما بالایی که با آن روبرو است استقامت لازم را می‌دهد. عایق در بعضی از شمع‌ها قابلیت جدا کردن دارد که به این نوع شمع‌های دو تکه می‌گویند.

بدنه‌ شمع
بدنه‌ی شمع از جنس فولاد بوده و شمع را روی سیلندر محکم نگه می‌دارد. بالای آن آچارخور و پایینش رزوه یا پایه‌ شمع وجود دارد. میان بدنه و سرسیلندر از واشری جهت عایق‌بندی و پیشگیری از رخنه مخلوط سوخت و هوا به بیرون از سیلندرها استفاده می‌شود.

ترمینال شمع
بالاترین بخش بدنه‌ شمع و قسمتی که از عایق بیرون می‌زند همان ترمینال شمع است. این بخش به وایر متصل می‌شود و حامل بزرگ الکتریسیته است. ترمینال در برابر زنگ‌زدگی مقاومت زیادی دارد.

پایه‌ شمع
نام دیگر این بخش از شمع که رزوه نامید می‌شود به سر سیلندر وصل شده و روی آن بسته می‌شود به گونه ای که با محفظه‌ احتراق هم سطح باشد. در حالت بلند یا کوتاه بودن بیش از حد این پایه، شمع دچار خودسوزی می‌شود. شمع‌ها از نظر اندازه و قطر پایه به دو دسته‌ پایه بلند و پایه کوتاه تقسیم می‌شوند که با توجه به پیشرانه و سرسیلندر هر ماشین مورد بهره گیری قرار می‌گیرند.

الکترود مثبت
این بخش شمع به نام الکترود مرکزی نیز نامیده می‌شود در مرکز چینی تعبیه شده و از آلیاژ‌های فولادی مانند فولاد-نیکل، فولاد-کروم یا فولاد-منگنز طراحی می‌شود. این الکترود به علت اینکه در معرض حرارت بالایی قرار دارد بیشتر از الیاژی ساخته می شود که در مقابل دما مقاومت لازم را داشته باشد
طرح ساختار الکترود مثبت گاهی به شکل دو تکه نیز می باشد و در بین این دو تکه از مقاومت با جنس شیشه ای ویژه استفاده می شود که باعث افزونی طول عمر شمع می گردد. و در این اواخر در شمع‌ها از الکترود مرکزی با جنس مس پوشیده شده از نیکل کروم بهره گیری می‌شود که علاوه بر استقامت حرارتی بالا، رسانای الکتریسیته‌ خوبی است.
در میان الکترود مثبت وعایق چینی یک فاصله‌ هوایی وجود دارد که فضای انبساط الکترود را مهیا می‌کند. الکترود مثبت، ناقل الکتریسیته از ترمینال تا محفظه‌ احتراق می باشد.

الکترود منفی
این الکترود به نام الکترود کناری نیز نامیده می‌شود .این قطعه به بدنه‌ یا پایه‌ شمع وصل است. جنس آن آلیاژ نیکل-کروم است و به شکل زائده‌ای آخری پایه و در اکناف الکترود مثبت دیده می‌شود. تعداد الکترود منفی در انواع مختلف شمع متغیر است.
گپ
فاصله بین دو الکترود مثبت و الکترود منفی را گپ یا شکاف جرقه می‌گویند که بسیاردقیق اندازه‌گیری و تنظیم می‌شود. این فاصله براساس نیاز‌های پیشرانه مختلف است و در مناسب بودن شمع برای پیشرانه نقش اساسی دارد.

انواع شمع خودرو
شمع های ماشین به گونه های متفاوت طراحی شده اند و دارای انواع مختلف می باشند که هر کدام برای نوعی از پیشرانه ماشین ساخته شده اند .دسته بندی شمع به قرار ذیل می باشد :
شمع سرد : این شمع برای موتور های با حرارت بالا طراحی شده اند و دارای پایه های کوتاه می باشند تا سریعا بتوانند گرمای ایجاد شده در اثر جرقه زنی را کاهش دهند.


شمع گرم: که این نوع شمع برای شمع های موتورهای با حرارت پایین طراحی شده اند و دارای پایه های بلندتری می باشند ،تا گرمای خود را با تأخیر زمانی از دست داده و در نتیجه بتوانند رسوبات باقی مانده حاصل از سوخت را در روی خود شمع بسوزانند.

شمع نیکلی: که الکترودهای آن ازجنس آلیاژ نیکل بوده و طول عمراین قطعه کوتاهی می باشند.
شمع پلاتینیومی: جنس الکترود های این قطعه از آلیاژ پلاتینیوم بوده و دارای طول عمر بسیار زیادی هستند. اینگونه شمع ها توانایی تحمل حرارت تا 2500 درجه سانتیگراد را داشته و قادرند تا 100 هزار کیلومتر عملکرد مفید داشته باشند.

شمع ایریدیومی: الکترود مثبت این قطعه از جنس ایریدیوم بوده وطول عمر این نوع ازشمع خودرو نسبت به شمع های پلاتینیومی بالاتر می باشد .
شمع های چند الکترودی: این نوع از شمع خودرو از چند الکترود منفی برخوردار می باشد که باعث طول عمر بسیار بالاتر می گردد. به علت اینکه هربار جرقه زنی باعث خوردگی قطب منفی می گردد، هر الکترود پس از خورده شدن، جای خود را با الکترود نزدیکتر به قطب مثبت عوض کرده و در نتیجه طول عمر بالاتری برای شمع ماشین ایجاد می نمایند.

 

زمان تعویض شمع خودرو

هر شمع خودرو دارای طول عمر خاص می باشد که پس از سپری شدن زمان معین آن باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود. اما گاهی به اثرازدیاد رسوبات حاصل از سوخت درسرالکترودها و کثیفی آن و یا جرقه زنی نادرست و ضایع شدن الکترودها، احتیاج به تعویض شمع ماشین قبل از سپری کردن طول عمر استاندارد خواهد بود. در این هنگام ماشین به خوبی کار نخواهد کرد و به گونه دچار بدسوزی می گردد. خرابی یکی از شمع ها باعث می شود که سیلندر مربوطه احتراق را بطور ناقص بسوزاند و در نتیجه باعث افزایش کثیفی و صدمه به قطعات پیشرانه می گردد.


علایم خرابی شمع خودرو

گاهی با دیدن تغییرات ظاهری این قطعه هم می توان به زمان تعویض آن پی برد. حالت نا مطلوب چینی روی شمع خبر از تعویض شمع را می دهد. به طور عموم برای مشخص کردن وجود عیب درشمع ، باید به نکات زیر به خوبی توجه کنید:


1. احتراق ناقص موتور
2. لرزش و ایجاد سر و صدا در حالت درجا
3. -شتاب گیری سخت یا کند
4. افزایش مصرف سوخت خودرو
5. خودرو به سختی روشن می شود
6. روشن شدن چراغ چک

 

 

کیفیتی که انتظار دارید با قیمتی که ! انتظار ندارید

طراحی سایت نونگار پردازش