کارنو وزین سریر

دسته موتور چیست و چه نقشی دارد؟


هدف دسته موتور برروی خودرو ها تحمل وزن خودرو و تمام وزن موتور و متعلقات آن مانند گیربکس است که به عملکرد بهتر ماشین کمک است. دسته موتور از یک طرف به موتور و از طرف دیگر به بدنه خودرو پیچ می شود. موتور خودرو به علت دارا بودن بخش های متحرک، یک منبع با ارتعاش بالا می باشد. هنگامی که خودرو از مسیر های ناهموار و جاده ها عبور میکند دچار ارتعاش و لغزش هایی می شود که بخشی از این حرکات به وسیله دسته موتور تعدیل می شود.
دسته موتور قابلیت تعمیر ندارد و به محض خراب شدن باید تعویض گردد، اغلب خودروها بعد از ۵۰ یا ۶۰ هزار کیلومتر نیاز به تعویض دسته موتور دارند. در اغلب موارد بخش لاستیکی پاره شده و یا از بخش فلزی جدا می گردد.
شایعترین علامت خرابی دسته موتور افزایش ارتعاش موتور بوده که از داخل کابین خودرو احساس می شود. در برخی از موارد خرابی دسته موتور، صدای تکان خوردن موتور در هنگام روشن و خاموش کردن موتور شنیده می شود.


انواع دسته موتور

دسته موتور های لاستیکی و دسته موتور های هیدرولیکی که خاصیت های متفاوتی دارند. دسته موتور های لاستیکی با توجه به مکانیزم ساده ترشان قیمت پایین تری هم دارند. دسته موتور های لاستیکی دارای ابعاد متفاوتی هستند و خود نیازمند نگهداری نمی باشند. از یک قطعه از جنس پلاستیک تشکیل شده اند و با قابلیت ارتعاش و ضربه گیری ، ضربات ناگهانی را جذب می کنند. اما دسته موتور های هیدرولیکی پیچیده ترند و از یک فنر، قطعه پلاستیکی و یک سیال تشکیل شده اند. به همین خاطر هم به آنها هیدرولیکی گفته می شوند . از نظر تعداد و محل بکارگیری دسته موتور ها، در خودرو های مختلف متفاوت می باشند. در خودروهایی که محور متحرکشان در جلوست و موتور عرضی قرار گرفته است، دو دسته موتور در پایین و یک دسته موتور در بالا قرار گرفته است. در خودرو هایی که پیشرانه آن ها از نوع عرضی می باشد، دسته موتور معمولا از نوع هیدرولیکی می باشد.

drive phone

هر چی که مي خواهيد ! پشت درب تحویل بگیرید.

طراحی سایت نونگار