کارنو وزین سریر

جعبه فرمان خودرو چیست؟


سیبک فرمان

سیبک فرمان از یک طرف به طبق‎ها و از سمت دیگر به چرخ متصل می‌گردد. زمان چرخاندن فرمان، حرکت فرمان از طریق سیبک به چرخ‌ها منتقل شده و چرخ‌ها نیز در همان جهت حرکت خواهند نمود.سیبک‌ها به حرکت نرم خودرو نیز کمک می‌کنند بدین صورت که حرکت بالا و پایین سیبک در دست‌اندازها و جاده‌های ناهموار، تا حدودی ارتعاشات را گرفته و مانع از حضور آن‌ها در کابین می‌شود.خرابی سیبک یکی از مهم ترین دلایل ایجاد لرزش و ضربه در فرمان است.


جعبه فرمان

جعبه فرمان بخشی از مکانیزم سیستم فرمان است که وظیفه انتقال چرخش دست راننده به چرخ ها را بر عهده داشته و از قطعات غربیلک فرمان (فلکه فرمان)، میل فرمان (ستونی فرمان)، جعبه فرمان، بازوی پیتمن، میل درگ، شغال دست (بازوی فرمان)، سگ دست، میل فرمان وسط و اهرم تای راد سیستم فرمان خودرو تشکیل شده است.

جعبه فرمان ها در حالت کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند.
1- جعبه فرمان های مکانیکی: همانطور که از اسم این نوع جعبه فرمان ها نیز پیداست؛ تنها اجزای مکانیکی هستند که چرخش دست راننده را به چرخ ها منتقل می نمایند.
2- جعبه فرمان های با توان کمکی: در این نوع جعبه فرمان ها، علاوه بر قطعات مکانیکی، تجهیزات الکتریکی و هیدرولیکی دیگری نیز موجود هستند که به افزایش گشتاور دست راننده کمک می نمایند.


وظیفه جعبه فرمان چیست؟


1- افزایش گشتاور
2- تغییر صفحه دوران غربیلک فرمان به صفحه مکانیزم فرمان
3- تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی

 

موارد زیر می تواند از علت های لرزش فرمان هنگام گرفتن ترمز باشد:

1- تاب داشتن دیسک ترمز، یا کاسه های چرخ عقب

2- خرابی یا سفتی سیلندر و کالیپر ترمزهای جلو

3- لرزش اتاق هنگام گرفتن ترمز می تواند به دلیل خرابی و عدم توازن رینگ و لاستیکهای چرخ باشد.

drive phone

هر چی که مي خواهيد ! پشت درب تحویل بگیرید.

طراحی سایت نونگار