کارنو وزین سریر

سپر و براکت سپر چیست؟

سپر و براکت سپر چیست؟

سپر خودرو چیست؟

سپر بخشی از بدنه یک خودرو است که در جلو و پشت خودرو قرار دارد و به عنوان یک وسیله محافظتی در برابر ضرباتی که در هنگام تصادف به کابین خودرو وارد می شود را دارد و خسارت های احتمالی که در زمان تصادف به خودرو وارد می شود را کاهش می دهد.

براکت سپر چیست؟
براکت سپر یا همان نگهدارنده سپر قطعه ای از جنس پلاستیک فشرده می باشد که بین خودرو و بدنه خودرو قرار میگیرد.براکت وظیفه نگهداری و تحمل وزن سپر را بر عهده دارد واجازه نمی دهد که وزن سپر مستقیما روی بدنه باشد با وصل شدن به بدنه خودرو علاوه بر ایجاد فاصله میان سپر و بدنه در صورت تصادف های سطحی مانع از رسیدن آسیب به بدنه می شود.

بادگیر سپر

بادگیر سپر از جنس پلاستیک ساخته شده و در برابر فشار هوا بسیار مقاوم است.بادگیر سپر در قسمت جلو و زیر سپر قرار داد و از ورود گرد و غبار و سنگ و همچنین هوای اضافی به داخل موتور و سیستم خنک کننده جلوگیری می کند و در سرعت های بالا تاثیری بر سرعت خودرو ندارد و باعث می شود سرعت خودرو کاهش پیدا نکند.

گارنیش سپر

گارنیش از جنس پلاستیک با روکش کروم می باشد که جهت زیبایی سپر مورد استفاده قرار می گیرد.

شلگیر
شلگیر از قطعات بدنه می باشد،شلگیر از آنجایی که در لبه های پیشین خودرو قرار دارند، بیشتر در معرض آسیب و عوارض خوردگی هستند.این قطعه می تواند با وارد شدن ضربه و یا به دلیل عوامل تخریبی دیگر دچار آسیب شود که نیاز به تعویض دارد.
گلگیر
گلگیر خودرو جزوی از قطعات بدنه به شمار می رود.قطعاتی که مرتبط با بدنه هستند باید کیفیت بالایی داشته باشند چرا که هر یک از آن ها ممکن است با موانعی برخورد کنند گلگیرها نیز مانند دیگر قطعات دارای زیر مجموعه هایی میباشندکه برخی از آن ها عبارتند از شل گیر،گلگیر عقب،نگهدارنده گلگیر و خارها.
درب خودرو یا کاپوت
منظور از درب موتور همان کاپوت خودرو است که جزء قطعات بدنه خودرو به شمار می رود و تمام اجزای موتور زیر آن قرار می گیرد.درب موتور یکی از مهم ترین موارد در امنیت خودرو و نگهداری قطعات محسوب می شود.هنگام بازدید از موتور یا انجام تعمیرات، درب موتور را با جک باز نگه میدارند، پس از باز کردن درب موتور حتما از بسته شدن آن اطمینان حاصل فرمایید چرا که درب موتور در سرعت بالا باز شده و دید راننده را گرفته و باعث ایجاد تصادف های شدیدی می شود.
drive phone

هر چی که مي خواهيد ! پشت درب تحویل بگیرید.

طراحی سایت نونگار