کارنو وزین سریر

قوانین


شرایط گارانتی

1- خدمات گارانتی فقط در محل نمایندگی توسط کارشناسان متخصص مجموعه کارنووزین که در وب سایت معرفی شده اند، ارائه می گردد .

2- پذیرش کالا در مرکز خدمات به معنی تایید گارانتی کالا نمی باشد و اعتبار گارانتی پس از کنترل موارد ابطال گارانتی و بررسی فنی مشخص خواهد گردید .

3- گارانتی فقط شامل کالای اصلی بوده و شامل سایر قطعات نمی گردد .

4- گارانتی کالا مزبور به عیوب ناشی از ساخت بوده و شامل ایرادات ناشی از ضربه، آتش، شکستگی، صدمات حین حمل(عدم رعایت شرایط مندرج در دستورالعمل نگهداری و کارکرد)، دستکاری، تنظیم یا تعمیر توسط افراد غیر مجاز نمی باشد.

5- کالای شامل ضمانت در صورت عدم امکان تغییر یا تشخیص مرکز خدمات با کالای سالم جایگزین خواهد شد .

6- شرکت کارنو وزین سریر هیچگونه فعالیتی در زمینه واردات کالا ندارد، لذا کلیه مسئولیت های قانونی واردات و توزیع و فروش به عهده صاحبان برند و وارد کنندگان می باشد .

7- در صورتی که قطعات با هولوگرام مربوط به شرکت کارنووزین سریر در مجموعه نمایندگی های جلالیان تعویض، نصب و راه اندازی گردد دارای گارانتی می باشد .

8- خریدار ملزم به دریافت کارت گارانتی از نمایندگی و مسئول فروش می باشد، در صورت به همراه نداشتن کارت گارانتی، شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال قطعه ندارد .

 

 

 

شرایط ابطال گارانتی

1- مخدوش شدن با دستکاری اطلاعات مندرج بر روی دستگاه هولوگرام و یا کارت گارانتی

2- وجود هرگونه آثار تعمیر، دستکاری، ضربه، شکستگی، تغییر شکل، تاب خوردگی، سوختگی، نفوذ مایعات یا مواد شیمیایی، زنگ زدگی، سولفاته شدن، استفاده در شرایط محیطی نامناسب ، کاربرد نامناسب و هر گونه صدمه فیزیکی به قطعات و اجزای دستگاه و یا تعمیر توسط افراد غیر مجاز باعث ابطال گاارنتی می شود .

 

 

ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا

فروشگاه اینترنتی کارنو به شما عزیزان این تضمین را می دهد که تمام قطعات موجود در فروشگاه با گارانتی اصل و معتبر توزیع می گردد. ما برای تامین قطعات ارائه شده در سایت کارنو، فقط با شرکت های معتبر و وارد کنندگان رسمی و قانونی همکاری می کنیم، تمامی قطعات دارای هولوگرام مربوط به شرکت کارنو وزین سریر و برچسب معتبر می باشد و هیچ گونه دخل و تصرفی در آن صورت نگرفته و از مجاری قانونی شرکت مادر وارد کشور شده است. شما می توانید قطعات مورد نیاز خود را با اطمینان از فروشگاه اینترنتی کارنو وزین خریداری کنید.

 

 

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

  • اگر قطعات خریداری و نصب شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

  • وجود مغایرت قطعات درخواستی با قطعات ارسال شده، باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت قطعات به واحد خدمات پس از فروش کارنووزین از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.در صورت این که قطعات از آکبند خارج نشده و هلوگرام آن سالم باشد، تعویض آن از مجموعه نمایندگی جلالیان صورت می گیرد. زمان تعویض قطعه حداکثر 7 روز کاری می باشد.

 

 

نکته مهم!!!

مشتری میبایست در هنگام خرید از سلامت فیزیکی کالا و هولوگرام وقیمت واقعی مطمئن گردد.

کیفیتی که انتظار دارید با قیمتی که ! انتظار ندارید

طراحی سایت نونگار پردازش