کارنو وزین سریر

رادیاتور آب چیست؟


رادیاتور آب
رادیاتورخودرو یکی از بخش‌های کلیدی و مهم خودرو محسوب می‌گردد که در جلوی وسیله نقلیه قرار دارد. رادیاتور به عنوان بخش اصلی سیستم خنک‌کاری خودرو محسوب می‌گردد که به عنوان یک مبدل حرارتی در مقابل ورود جریان بالایی از هوا قرار می‌گیرد. پمپ آب از طریق لوله‌هایی به صورت مارپیچ به یک پولی قرارگرفته که در مقابل میل‌ لینگ متصل شده است و با توجه به بالا رفتن دور موتور میزان جریان سیال خنک‌کن افزایش می‌یابد. نشتی رادیاتور آب یکی از شایع ترین نوع خرابی رادیاتورآب خودرو است. نشتی ها می توانند از طریق خوردگی یا عناصر و نمک جاده باشند که می توانند رادیاتور را خراب کند. خوردگی داخلی و تخریب بیرونی می تواند کارآیی رادیاتور را کاهش دهد.
سیستم خنک‌کاری باعث کاهش حرارت مازاد تولید شده از موتور به محیط اطراف می شود، رسوب‌گذاری مانع از آزادسازی این انرژی و گرم شدن بیش از حد موتور می شود. در صورتی که رسوبات به صورت طولانی مدت در مجاری رادیاتور قرار گیرند، سیال خنک‌ کن از جریان یافتن در طول سیستم مسدود شده و عملکرد مبدل حرارتی را کاهش داده و باعث جوش آمدن خودرو می شود. عدم خنک‌کاری منظم موتور سبب افت عملکرد موتور و کاهش طول عمر قطعات خواهد شد.


مخزن آب رادیاتور
مخزن آب رادیاتور دارای یک درب پلاستیکی ساده است. از آنجا که مخزن بخشی از سیستم خنک کننده تحت فشار است، از پلاستیک تقویت شده سنگین ساخته شده است ،هنگامی که فشار در رادیاتور بیش از میزان فشار درپوش است، خنک کننده مجاز است از رادیاتور به مخزن بازیابی جریان یابد. هنگامی که درجه حرارت خنک کننده کاهش می یابد، خلاء در سیستم ایجاد می شود و یک سوپاپ خلاء در سوپاپ فشار ایجاد می کند که اجازه می دهد تا خنک کننده به رادیاتور برسد.سیستم بازیابی خنک کننده تضمین می کند که هیچ سیستمی در هوا وجود ندارد و از خنک کننده به سطح زمین جلوگیری می کند. هوا می تواند اجزای سیستم خنک کننده را به زنگ زدگی و خوردگی دهد و سیستم خنک کننده ترکیبی از آب و ضد یخ است که حاوی اتیلن گلیکول است که برای محیط زیست مضر است.


ریختن آب لوله کشی در رادیاتور

این کار باعث به وجود آمدن رسوبات فراوان در رادیاتور و واتر پمپ و موتور می شود و بسیار دیده شده که حتی باعث سوختن واشر سرسیلندر هم شده.بهترین کار این است که آب را بجوشانید و بگذارید که سرد شود و دوباره بجوشانید، هرچه دفعات سرد شدن و جوشاندن بیشتر شود آب سالم تر می شود.زمان ریختن آب دقت کنید رسوبات ته نشین شده را داخل رادیاتور نریزید.
پیش از افزودن ضدیخ در سیستم خنک کننده باید از سلامت و کارایی قسمت های مختلف سیستم خنک کاری مانند ترموستات، پمپ آب، شیلنگ ها و درب رادیاتور مطمئن شوید. با بازکردن بست اتصال خروجی از ترموستات و شیلنگ لاستیکی باید تمام مسیر گردش ضد یخ، با آب یا محلول های ویژه شست وشو و تمیز شود.بدنه بیرونی رادیاتور به وسیله برس پلاستیکی نرم با محلول آب و صابون شسته می شود تا عبور هوا از میان پره های رادیاتور بهتر انجام شود.

drive phone

هر چی که مي خواهيد ! پشت درب تحویل بگیرید.

طراحی سایت نونگار