کارنو وزین سریر

رله


کاربرد رله

به منظور این که حجم سیم کشی در بعضی از نقاط خودرو کم شود و از ارسال و برگشت سیم مثبت به داخل کابین راننده جلوگیری شود و برای اینکه بتوانیم یک مدار الکتریکی را به صورت اتومات فعال نماییم و از روش دستی خاموش، روشن پرهیز کنیم بایستی از قطعه‌ای محرک به نام رله (سوییچ) که از سیگنال الکتریکی بهره می‌برد استفاده نماییم. رله معمولا برای محافظت از سیستم‌های الکتریکی استفاده می‌شود و وقتی که جریان و ولتاژ از یک مقداری بیشترشود کمترین خسارت به دستگاه‌های متصل وارد گردد. از دیگر کاربردهای رله کنترل مدار با ولتاژ بالا به وسیله یک مدار با ولتاژ پایین می‌باشد. به طور مثال در بعضی از تقویت‌ کننده‌های صوتی و مودم‌ها از رله به این منظور استفاده می‌گردد.

 

مزایا و معایب رله‎‌

به دلیل ماهیت مغناطیسی رله قسمت قدرت با جریان‌های بالا را نسبت به مدار الکتریکی فرمان ایزوله می‌کنند و برای محافظت از مدار بسیار مناسب است.

رله‌ها می‌توانند با توجه به طراحی خود تا دهها آمپر را تحمل کنند و در این مورد از ترانزیستورها مقرون به صرفه‌تر خواهند بود.

رله‌ها قطعات کندی هستند و نمی‌توانند با فرکانس بالا برق را قطع و وصل کنند پس برای اینکه چندین مرتبه در ثانیه بخواهیم برق را قطع و وصل کنیم بایستی از خاصیت سویچینگ ترانزیستورها استفاده نماییم.

 

نکته!!!

چنانچه خودتان سر رشته فنی دارید و قصد تعمیر خودروی خود با ایرادات برقی نظیر عدم عملکرد رله را دارید با توجه به انواع رله‌ گرمکن، تایمری، رله دوبل، رله تهویه و … حتما دقت نمایید مطابق مشخصات رله قبلی مجددا اقدام به جایگزینی نمایید تا از بروز مشکلات برقی و همچنین اتلاف وقت خود جلوگیری شود.

drive phone

هر چی که مي خواهيد ! پشت درب تحویل بگیرید.

طراحی سایت نونگار